Верховна Рада України 22 червня 2017 року прийняла законопроект №4941 «Про енергетичну ефективність будівель», який має наблизити країну до появи будинків із нульовим споживанням енергоресурсів, що відповідає міжнародним стандартам, і дозволить людям істотно економити на житлово-комунальних послугах.
Головною метою є визначення правових, економічних та організаційних основ діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель, а також створення умов для раціонального споживання в них енергетичних ресурсів.
Це означає, що на практиці він повинен сприяти зменшенню витрат на оплату комунальних платежів, а саме за опалення та електроенергію.
Обов’язковій сертифікації енергоефективності підлягають:
– об’єкти будівництва, будівель і частин будівель, що здаються в оренду на термін понад рік;
– будівлі з опалювальною площею понад 250 кв. м, у яких розташовані державні органи і проводиться прийом громадян;
– будівлі, в яких здійснюється термомодернізація, на яку надається державна підтримка і яка спрямована на досягнення класу енергоефективності будівлі не нижче мінімальних вимог.
Положення закону про обов’язкову сертифікацію не поширюються на об’єкти культурної спадщини, будівлі промислового та сільськогосподарського призначення, об’єкти енергетики, транспорту, зв’язку і оборони, складські приміщення, культові споруди (наприклад церкви), тимчасові споруди, індивідуальні будівлі.
Мінімальні вимоги до енергоефективності, які встановлює Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, будуть переглядатись раз на 5 років.
Переважна більшість житлових будинків в Україні побудовано за радянських часів: статистика свідчить, що 85% будівель мають вік понад 25 років. Тобто українці мешкають у будинках, споруджених за давніми стандартами у часи, коли на вартість енергетичних ресурсів особливо не зважали.
З 1 січня 2019 року в обов’язковому порядку сертифікацію енергоефективності мають пройти всі власників новобудов, будівель після реконструкції та капремонту, що опалюються за рахунок бюджету будівель понад 250 кв. м, а також житла, яке бере участь в державних програмах з енергоефективності.
Витяг з енергетичного сертифіката будівлі, що містить інформацію про клас та інші показники енергетичної ефективності будівлі, розміщується у доступному для ознайомлення громадян місці у будівлі, яку часто відвідують громадяни та сертифікація енергетичної ефективності якої є обов’язковою відповідно до цього Закону.
Енергетичні сертифікати бюджетних установ розміщуються також на їх офіційних веб-сайтах (за наявності сайту) у разі, якщо сертифікація енергетичної ефективності такої будівлі є обов’язковою відповідно до цього Закону.
ДП «Волиньстандартметрологія» має достатню кількість компетентних фахівців (сертифікованих аудиторів) по наданню послуг сертифікації енергоефективності будівель, які постійно підвищують свою кваліфікацію шляхом участі в семінарах, тренінгах тощо.
Орган з оцінки відповідності продукції ДП «Волиньстандартметрологія» проводить роботи з сертифікації енергоефективності за ініціативою замовника.
Контактні телефони:
Гриценюк Василь Іванович
Заступник генерального директора
(0332) 78-72-54
(067) 420-88-78
Провідний інженер відділення “Центр з підтвердження відповідності продукції”
Суходольський Сергій Валерійович (050) 906-69-68