До уваги власників лічильників води! Державне підприємство «Волиньстандартметрологія» запроваджує нову послугу – повірку квартирних лічильників води на місці експлуатації

До уваги власників лічильників води!

image_print

Квартирний лічильник – точний вимірювальний прилад для обліку води. Через нього проходить вся вода, якою ми користуємося. Тому дуже важливо вчасно виконувати його обслуговування та повірку. Адже саме від його технічного стану залежить чи правильно нам проводиться нарахування оплати за спожиті послуги водопостачання та водовідведення.

 1. Як і в кого замовити повірку лічильника води?

Єдиним підприємством Волинської області, що внесене до Державного реєстру наукових метрологічних центрів, метрологічних центрів і повірочних лабораторій, уповноважених на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, який ведеться Міністерством економічного розвитку і торгівлі України є ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ВОЛИНСЬКИЙ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ» (ДП «Волиньстандартметрологія»).

Фахівці ДП «Волиньстандартметрологія» швидко та кваліфіковано проведуть повірку лічильників обліку води без їх демонтажу у зручний для Замовника час.
Процедура повірки триває не більше 30 хвилин та не потребує зняття лічильника, розпломбування і відповідно виклику працівника КП «Луцькводоканал» чи ДКП «Луцьктепло».
У паспорті лічильників (нові прилади) або у Свідоцтві про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки здійснюється відповідний запис.

Замовлення повірки лічильника здійснюється за телефонами: (0332) 76-83-02, (0332) 76-83-06, (0332) 78-63-08 та (050) 967 92 37.

А також можливо оформити заявку онлайн.

 1. Юридичні підстави проводення повірки лічильників води?

Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначено, що повірка засобів вимірювальної техніки – сукупність операцій, що включає перевірку та маркування та/або видачу документа про повірку засобу вимірювальної техніки, які встановлюють і підтверджують, що зазначений засіб відповідає встановленим вимогам.

Отже відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», всі засоби вимірювальної техніки, в тому числі засоби обліку холодної та гарячої води, підлягають періодичній повірці.

Цим же Законом передбачено, що для проведення повірки науковим метрологічним центрам, метрологічним центрам та повірочним лабораторіям необхідно одержати свідоцтво про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі – свідоцтво про уповноваження), яке видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Уповноважені організації включаються до Державного реєстру наукових метрологічних центрів, метрологічних центрів і повірочних лабораторій, уповноважених на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Зазначений Реєстр є доступним для громадськості в електронній формі та опублікованим на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності – Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, та постійно оновлюватися.

 1. За чий рахунок здійснюється періодична повірка квартирних приладів обліку?

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг виконала перерахунок вартості тарифів для КП «Луцькводоканал» і ДКП «Луцьктепло» та вилучила з них витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою загально будинкових та індивідуальних засобів обліку.

Відтак з січня 2018 року ремонт та повірка засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних та юридичних осіб, здійснюється за кошти абонентів.

 1. Як часто треба проводити повірку лічильників?

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»:

 • Періодична повірка засобів вимірювальної техніки – повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).
 • Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.
 • Порядок встановлення міжповірочних інтервалів визначається Кабінетом Міністрів України.
 • Суб’єкти господарювання зобов’язані своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку.
 • Як правило, для лічильників води міжповірочний інтервал встановлено терміном до 4 років.
 • У паспорті на новий законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки (лічильник) вказано дату проведення повірки (дата виготовлення) та зазначено міжповірочний інтервал.
 • На лічильники, які вже проходили повірку, виписується Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки і вказується дата, до якої це Свідоцтво діє.

Відповідно до чинного законодавства повірку лічильників треба провести не пізніше закінчення терміну міжповірочного інтервалу, встановленого для даного лічильника. Як зазначено вище, міжповірочні інтервали відображені у паспорті лічильників (нові прилади) або у Свідоцтві про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки.

Періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця.

Не можна проводити розрахунки по лічильниках з простроченим терміном повірки.

Лічильник є власністю споживача, він несе повну відповідальність за утримання та його експлуатацію.

Scroll to top

Сторінка знаходиться на стадії модернізації. Телефони для перевірки чинності сертифікату вказані на титульному аркуші бланку сертифікату.