Продовжено перехідний період щодо обов'язкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту

Продовжено перехідний період щодо обов’язкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту

image_print

Мінекономрозвитку продовжило до 1 січня 2021 року перехідний період щодо обов’язкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту.

Відповідний наказ Міністерства економічного розвитку та торгівлі України від 18 грудня 2018 р. № 1938 пройшов процедуру держреєстрації в Мін’юсті та набрав чинності. Зазначеним наказом було відтерміновано введення в дію наказу Мінекономрозвитку України від 4 серпня 2015 р. № 914.
У 2015 році на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна ухвалила Правила застосування одиниць вимірювання. Згідно з цими правилами з 1 січня 2016 р. всі виробники споживчої продукції були зобов’язані позначати виміри продукції одиницями вимірювання Міжнародної системи одиниць SI (кілограми, сантиметри, літри тощо).
При цьому на маркуванні продукції, яка продається в Україні, мають зазначатися міжнародні позначення одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту. Одночасно на маркуванні можуть застосовуватись українські позначення одиниць вимірювання (з використанням літер українського алфавіту). Такі позначення поширюються на маркування всієї споживчої продукції, зокрема, і на маркування лікарських засобів, медичних виробів, харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння та засобів захисту рослин тощо.

Для поступового переходу бізнесу, зокрема виробників ліків, було передбачено перехідний період для маркування латинськими літерами. Він мав завершитись 1 січня 2019 року. Проте до Мінекономрозвитку надійшли численні звернення від бізнес-асоціацій та асоціацій виробників медичних виробів щодо необхідності продовження перехідного періоду. Тому Міністерство ухвалило рішення продовжити перехідний період до 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, що 6 грудня минулого року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», який стосується порядку маркування харчових продуктів.

Scroll to top

Сторінка знаходиться на стадії модернізації. Телефони для перевірки чинності сертифікату вказані на титульному аркуші бланку сертифікату.