Вийшла нова версія міжнародного стандарту ISO 14005

Вийшла нова версія міжнародного стандарту ISO 14005

image_print

Впровадження системи екологічного менеджменту (СЕМ) на основі базового міжнародного стандарту ISO 14001 є масштабним завданням, але це не означає, що вона призначена тільки для великих організацій. Вирішити цю складну задачу можна шляхом розділення процесу впровадження на етапи. Днями був опублікований переглянутий стандарт ISO 14005, який допомагає компаніям всіх форм і розмірів поступово впроваджувати СЕМ, отримуючи вигоди на кожному етапі.

Основне завдання СЕМ – забезпечити заходи щодо поліпшення стану довкілля, захистити його від можливих негативних впливів, викликаних виробничою діяльністю. Навколишнє середовище швидко змінюється, і підприємства, щоб успішно працювати, повинні це враховувати. СЕМ, заснована на стандарті ISO 14001, допомагає організаціям ефективно управляти ризиками і використовувати можливості, які надає мінливий світ. Впровадження СЕМ дає ряд переваг, таких як більш ефективне використання природних ресурсів та енергії, суворе дотримання вимог законодавства та налагодження відносин з клієнтами. Поліпшення екологічних показників досягається завдяки дотриманню ряду вимог. Однак малі і середні підприємства (МСП) часто стикаються з труднощами при впровадженні СЕМ через нечисленний персонал і малу кількість ресурсів.

Стандарт ISO 14005:2019 «Системи управління якістю. Настанови щодо гнучкого підходу до поетапного впровадження» надає МСП засоби для подолання цього, дозволяючи їм впроваджувати СЕМ поетапним, гнучким способом, адаптованим до їхніх конкретних потреб. Це дає змогу отримувати вигоду від початку, щоб в кінцевому підсумку відповідати вимогам стандарту ISO 14001. Стандарт був переглянутий для забезпечення його актуальності та відповідності потребам ринку.

Мартін Бакстер, голова підкомітету ISO/TC 207/SC 1 «Системи екологічного менеджменту», який розробив стандарт, зазначив, що ISO 14005 дозволяє компаніям легко виміряти цінність для бізнесу і переваги від впровадження СЕМ та забезпечити повернення своїх інвестицій: «Компанії можуть почати з конкретних проектів, які є найбільш актуальними та нагальними, наприклад, підвищення енергоефективності чи продуктивності ресурсів. Коли вони зрозуміють, що ці проекти приносять успіх в бізнесі, вони можуть будувати свою систему в міру необхідності, включаючи екологічні вимоги клієнтів або залучаючи більшу кількість своїх співробітників до поліпшення екологічних показників, щоб в кінцевому підсумку виконати всі вимоги, які пред’являються до СЕМ».

Scroll to top

Сторінка знаходиться на стадії модернізації. Телефони для перевірки чинності сертифікату вказані на титульному аркуші бланку сертифікату.