Новий стандарт ISO на акцизні марки допоможе захистити ринок від нелегальної продукції

Новий стандарт ISO на акцизні марки допоможе захистити ринок від нелегальної продукції

image_print

Наявність акцизних марок є фактом того, що виробники споживчих товарів виплачують податки, а продукція є оригінальною. Акцизи не тільки гарантують доходи державі, вони також допомагають виявляти незаконні, підроблені продукти, які, на жаль, є у великій кількості.

Нещодавно Міжнародна організація з стандартизації (ISO) опублікувала новий стандарт, що стосується акцизних марок з метою забезпечення безпеки та захисту товарів, на які вони поширюються – ISO 22382 «Безпека і стійкість до негативних зовнішніх впливів. Автентичність, цілісність і достовірність щодо продукції та документації. Настанови щодо утримання, захисту, випуску і перевірці акцизних марок».

Стандарт ISO 22382 був розроблений технічним комітетом ISO ТК 292 «Безпека і стійкість». Керівник розробкою проекту стандарту, Іен Ланкастер, зазначив, що у акцизних марок є потенціал, який внесе значний вклад в охорону здоров’я і державні доходи: «Ми знаємо, що підробки та інші незаконно оподатковувані акцизними зборами товари не тільки позбавляють державу податкових надходжень, але й можуть бути причиною серйозних проблем зі здоров’ям у споживачів. Акцизні марки створюють додаткові труднощі для злочинців, які мають намір підробляти продукти, що оподатковуються таким податком».

Scroll to top

Сторінка знаходиться на стадії модернізації. Телефони для перевірки чинності сертифікату вказані на титульному аркуші бланку сертифікату.