15 березня

15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів!

Всесвітній день захисту прав споживачів щорічно відзначається 15 березня в усіх країнах світу, і кожного року присвячується одній з найактуальніших тем споживчих відносин.

У цьому році Міжнародна федерація споживчих організацій (Consumers International) закликала зосередитися на правах споживачів в сегменті електронної комерції і запропонувала гасло - «Consumer Riqhts in the Diqital Age» («Права споживачів у цифрову епоху»).

Сьогодні індустрія «електронної комерції» з організації продажу споживчих товарів та надання різних платних послуг в інформаційно-телекомунікаційній мережі Інтернет розвивається динамічно і набирає все більших обертів.

Онлайн-ринок відкриває перед споживачами більше можливостей, даючи доступ до ще більшого асортименту товарів і послуг, ніж будь-коли раніше. Але, на жаль, при активній глобалізації цього сегмента споживчого ринку і залучення до нього все більше користувачів Інтернетом, стали помітніше виявлятися неврегульовані законодавством відносини, що дозволяє недобросовісним учасникам ринку використовувати цю обставину з метою отримання максимальної вигоди на шкоду економічним інтересам і законним правам не тільки споживачів, але і добросовісних представників бізнес-спільноти.

Тема цьогорічного Всесвітнього дня захисту прав споживачів є актуальною, оскільки має на меті привернути увагу громадськості до цієї проблеми, знайти шляхи її вирішення.


На головнy