27 лютого

До уваги керівників медичних закладів! Пропонуємо нову послугу – гідравлічні випробування парових стерилізаторів

Якість та своєчасність надання медичної допомоги населенню залежить від стану медичної техніки, яка є знаряддям праці більшості категорій медичного персоналу і без якої вони не в змозі виконувати свою роботу на сучасному професійному рівні.

Навіть у сучасних медичних закладах, в яких працює кваліфікований персонал та експлуатується новітнє обладнання, для пацієнта завжди існує ризик отримати так звану внутрішньо лікарняну інфекцію. Запобігання цьому є одним з першочергових завдань, що вирішуються в лікувальних установах. Важливість цього підтверджена цілою низкою нормативно-правових актів та національних стандартів, прийнятих в Україні. До речі, з 01 січня 2017 року набрало чинності розпорядження КМ України від 20.01.2016 року № 94-р, згідно з яким на території України втратили чинність акти санітарного законодавства УРСР та СРСР.

Найпоширенішим способом запобігти інфекції є стерилізація, яка повинна забезпечити знищення всіх видів мікробіологічного життя, включаючи спорові форми. Існує чимало методів стерилізації : паровий, повітряний, радіаційний, хімічний тощо.

Зараз на ринку поряд з традиційним стерилізаційним обладнанням представлені парові та повітряні стерилізатори нового покоління, які відрізняються від свої попередників наявністю автоматичного керування, блокування процесів, засобів світлової та цифрової індикації, звукової сигналізації тощо.

Відповідно до вимог чинного законодавства сухоповітряні та парові стерилізатори підлягають контролю – атестації та технічному опосвідченню.

Державне підприємство «Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» вже давно проводить, за замовленням медичних закладів регіону, атестацію сухоповітряних стерилізаторів як випробувального обладнання.

ДП «Волиньстандартметрологія», працюючи над розширенням переліку послуг, які ми надаємо медичним закладам Волині, повідомляє своїх постійних та потенційних замовників про нову послугу – гідравлічні випробування парових стерилізаторів.

Паровий стерилізатор – це обладнання, яке працює під надлишковим тиском, і відноситься до категорії небезпечних виробничих об'єктів. Несправність парових стерилізаторів може становити серйозну небезпеку для життя і здоров'я персоналу, який з ними працює. Для безпечної експлуатації парових стерилізаторів обов'язковим є проведення технічного опосвідчення, в тому числі проведення гідравлічних випробувань. Мета гідравлічного випробування - перевірка щільності і міцності обладнання під тиском, всіх зварних та інших з'єднань протягом усього терміну їх служби.

Кожен паровий стерилізатор, який експлуатується в медицині, згідно з чинним законодавством, потребує періодичного проведення зазначеної вище процедури. За результатами гідравлічних випробувань і технічного огляду робиться висновок про подальшу експлуатацію парового стерилізатора.

Шановні керівники медичних закладів! Своєчасне і якісне звернення до ДП «Волиньстандартметрологія» щодо проведення гідравлічних випробувань - гарантія безпечної експлуатації парових стерилізаторів у ваших установах.

Для отримання довідкової інформації та замовлення послуги звертайтесь за телефонами: (0332) 78-63-08; мобільні телефони 050-757-88-42 або 096-282-39-95 та за адресою м. Луцьк, вул.Світла, 4; відділ повірки і калібрування засобів вимірювальної техніки об’єму, геометричних і механічних величин.

На головнy