23 лютого

Сучасні технології виходу українських компаній на міжнародні ринки

22 лютого ц.р. Управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації організувало проведення практичного семінару «Сучасні технології виходу українських компаній на міжнародні ринки». Участь в його роботі приймала заступник генерального директора ДП «Волинь-стандартметрологія» Тетяна Єрко.

Лектором на цьому семінарі виступав директор Бюро протидії комерційним злочинам та корупції ICC Ukraine, генеральний директор ТОВ «Консалтингова компанія «Сідкон» Ю.І. Когут.

В лекційній частині були розкриті такі питання:
- відмінні особливості ринків збуту продукції і надання послуг в країнах ЄС, Азії, Африки, Латинської Америки;
- необхідність сертифікації і стандартизації української продукції на ринках Азії. Африки, Латинської Америки;
- існуючі торгові обмеження, стандартизація, заходи технічного регулювання в торгівлі, митні тарифи в окремих країнах ЄС, Азії, Африки і Латинської Америки;
- практичний аналіз існуючих вигод, потенційних можливостей, конкурентних бар’єрів для бізнесу в довгострокових економічних стосунках України і країн ЄС, Азії, Африки, Латинської Америки та практичні рекомендації по вирішенню питань стратегії пошуку покупця (ділового партнера);
- структура типового експортного бізнес-плану, рекомендації по складанню зовнішньоторговельного контракту та способи попередження недобросовісної поведінки сторони зовнішньоторговельного контракту.

В окремий блок варто віднести тему «Стандарти та нормативні вимоги Євросоюзу. Приведення у відповідність стандартам, технічним регламентам і нормам ЄС продукції і послуг українських компаній по якості і безпечності». Експортуючи в Європейський Союз, необхідно притримуватись певних норм і стандартів, які встановлені Міжнародною організацією стандартизації.

Все більше підприємств України, в умовах євроінтеграції, підтверджують відповідність впроваджених систем управління, шляхом оцінювання відповідності міжнародним стандартам. Як свідчить досвід, більше переваг від оцінювання відповідності систем управління мають підприємства, які експортують свою продукцію у промислово розвинені країни.

Сьогодні відомі українські підприємства і організації мають впроваджені та сертифіковані системи управління якістю відповідно до вимог стандарту ISO 9001.Продукція чи послуги таких підприємств користується попитом як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Крім цього, все частіше пересічний споживач звертає увагу на маркування товарів і, зокрема, на наявність позначення ISO 9001, тим самим, купуючи сертифіковану продукцію довіряє виробнику щодо якості та безпеки.

На Волині, впровадження єдиної державної технічної політики щодо функціонування національної систем стандартизації, єдності й достовірності вимірювань, оцінки відповідності, спрямованих на захист інтересів споживачів і суспільства в цілому, підвищення конкурентоспроможності продукції та послуг забезпечує державне підприємство «Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

ДП «Волиньстандартметрологія», яке належить до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, маючи кваліфікований персонал з практичним досвідом роботи (сертифіковані аудитори, які постійно проходять відповідні навчання) у сфері стандартизації, метрології, оцінки (підтвердження) відповідності (сертифікації) та відповідну сучасну матеріальну базу, науково-дослідний акредитований випробувальний центр, готове до взаємовигідної співпраці із кожним замовником, який прагне зайняти свою нішу на споживчих ринках.

Звертатись за адресою:
Україна, 43000 
м. Луцьк, вул. Світла, 4
тел. (0332) 78-63-01; факс (0332) 28-15-88;
http://www.volynstandart.com.ua 
e-mail: stand@volynstandart.com.ua

На головнy