17 січня

Призначено в.о. генерального директора ДП «Волиньстандартметрологія»

Повернути статус-кво підприємству. На цьому акцентував увагу голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, представляючи колективу ДП «Волиньстандартметрологія», призначеного наказом Міністерства економіки в.о. генерального директора ДП «Волиньстандартметрологія» Богдана Шибу.

Богдан Павлович повинен розуміти, що багато залежить від нього, і саме він повинен показати результати, аби повернути статус-кво. Я готовий максимально сприяти цьому в Києві, але тільки тоді, коли керівник підприємства штовхатиме мене у спину, – зазначив Володимир Гунчик.

Адже, як зазначив Володимир Петрович, свого часу підприємство було дуже потужним центром стандартизації і метрології, але зі зміною законодавства ДП «Волиньстандартметрологія» почало втрачати свої позиції і лідерство. Це пов’язано із тим, що окремі функції передали іншим відомствам.

– Вся наша робота базується на дозволах за різними напрямками. Наразі дуже багато повноважень ми отримуємо в Національному агентства з акредитації, тому левова частка роботи – це метрологія. Оскільки ми – державне підприємство, то наше завдання забезпечити єдність вимірювання лічильників у Волинській області. Іншого напрямку поки нема, тож відчувається цей «перекос», – зазначила заступник генерального директора Тетяни Єрко.
Разом із тим, попри зміни вдалося зберегти усю матеріальну базу підприємства, приміщення, офіс та спеціалістів.

– Маємо свою історію, матеріальну базу, свої приміщення, офіс, збережені усі спеціалісти, хоча це дуже вузька спеціальність, також предостатньо території. Бюджетного фінансування ми не маємо, існуємо з тих коштів, які заробляємо самостійно. Наразі 70 % доходу дають вимірювання, – зазначила Тетяна Анатоліївна.

Раніше ж ситуація складалася інакше і доходи центру були у співвідношенні 30/30/30, де основними складовими були послуги від таких напрямків, як метрологія, сертифікація та випробувальна лабораторія. До слова, у підприємства є випробувальна лабораторія, яка перевіряє ГМО продукти та інші на безпечність.

– Дуже розумно продовжувати і розширювати також цей напрямок, аби багатьом підприємцям не доводилось їздити у Рівне, адже база є, всі стандарти збережені, – відзначила також Тетяна Єрко.

Тож, на переконання керівника найвищої виконавчої гілки влади в області, можливості для розширення спектру послуг є, і все залежить від керівника та колективу. А тому, перш за все, необхідно знову говорити про повернення сертифікації, тим більше, що наша область – прикордонна. Окрім цього, це ще й податки, які залишатимуться в області.

– Не можна сьогодні відкинути сертифікацію, адже ми прикордонна область. Тому всі ці аспекти потрібно повертати назад, і дуже важливо, що є люди і база. Адже в багатьох питаннях ваша робота пов’язана із імпортно-експортними потоками через митницю, тому необхідно повернути сертифікацію на Волинь. – наголосив Володимир Гунчик.

Відтак, Володимир Петрович, запропонував Богдану Шибі і присутньому колективу прописати план подальших дій і сформувати програму роботи.


На головнy