15 листопада

Затверджено новий європейський стандарт на символи для рідкого й газоподібного палива

Зростаюча різноманітність наявних на ринку видів палива засвідчила зростаючу потребу надати користувачам транспортних засобів просту й зрозумілу інформацію про рідке та газоподібне паливо, що реалізують на автозаправних станціях, а також про те, яке паливо придатне для їхніх автомобілів. Європейський комітет з стандартизації (CEN) на прохання Європейської Комісії затвердив новий європейський стандарт, в якому надано узгоджені графічні символи для рідкого й газоподібного палива EN 16942 "Палива. Визначення сумісності транспортного засобу. Графічне вираження для споживчої інформації".

Документ забезпечить споживачів інформацією про сумісність їхніх транспортних засобів та видів палива, доступних на заправних станціях. Ця необхідність визначена в статті 7 Директиви 2014/94/ЄС Про розгортання інфраструктури альтернативних видів палива. Стаття 7 Директиви вимагає від держав-членів забезпечити надання відповідної, послідовної і чіткої інформації споживачам про сумісність їхніх автомобілів з паливом, яке продають на ринку. Ця інформація повинна бути заснована на положеннях чинних європейських стандартів.

Стандарт EN 16942 визначає графічний символ, вказаний на точці дозаправки транспортного засобу. Стандарт передбачає розмір, форму, колір і розташування, в якому символ має бути розміщено на автозаправних станціях і на транспортному засобі.

Стандарт EN 16942 "Палива. Визначення сумісності транспортного засобу. Графічне вираження для споживчої інформації" розроблений технічним комітетом CEN ТК 441 «Маркування пального». Його публікація запланована на квітень 2017 року.

Джерело: poltavastandart.org

На головнy