06 жовтня

Запропоновано повністю заборонити фосфатну хімію в Україні

У Верховній Раді України 26.09.2016 р. зареєстрований проект Закону України № 5182 «Про основи здійснення державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії». Законопроектом пропонується з 1 січня 2017 року заборонити виробництво, імпорт та реалізацію на ринку на митній території України синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії з вмістом фосфатів (загальний фосфор). За порушення вимоги щодо заборони виробництва, імпорту та реалізацію на ринку на митній території України синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії з вмістом фосфатів законопроектом пропонується до суб'єктів господарювання застосовувати фінансові санкції у вигляді штрафу.

Сьогодні законодавство України дозволяє імпортувати і застосовувати пральні порошки, що містять 35 % фосфатів. Через їх застосування до навколишнього природного середовища України щоденно потрапляє 70-75 тисяч тон фосфатів, а безпосередньо до прісноводних водоймищ - 60-65 тисяч тон сульфатів.

У провідних європейських країнах: Італії, Австрії, Голландії, Норвегії, Німеччині, а також у США та Канаді існує повна заборона на застосування в побуті мийних засобів на основі фосфатів. Це пояснюється їхнім масовим розповсюдженням та постійним контактом людини з миючими засобами, включаючи контакт шкіри людини з одягом, на якій є залишки токсичних компонентів пральних порошків. Крім того, фосфати, які потрапляють зі стічними водами до очисних каналізаційних споруд біологічного типу пригнічують біологічні функції мікроорганізмів і таким чином руйнують очисні споруди і долучаються до природного середовища неочищеними.

З метою врегулювання відносин, які виникають у процесі правого здійснення державного регулювання у сфері поводження із синтетичними миючими засобами та товарами побутової хімії та повної заборони використання на території України синтетичних мийних засобів та товарів побутової хімії на основі фосфатів розроблено проект Закону України «Про основи здійснення державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії».


На головнy