Стандарти ISO як основа для екологічно чистих автомобілів

Стандарти ISO як основа для екологічно чистих автомобілів

image_print

Сьогодні все більшої популярності набувають екологічно чисті автомобілі. Такі транспортні засоби приводяться в рух електричним струмом, використовуючи або акумуляторні батареї, або паливні елементи, які працюють на водні. Часто в цю категорію включаються і гібридні авто, які використовують електромотори і двигуни внутрішнього згоряння на біопаливі або бензині / солярці.

Концепція електричних автомобілів обговорювалася роками, але тільки зараз на тлі зміни клімату зацікавлені сторони почали робити реальні спроби створити на її основі комерційно життєздатні продукти. У подоланні різноманітних перешкод на цьому шляху зацікавленим сторонам повинні допомогти міжнародні стандарти.

Само собою зрозуміло, що завдяки стандартизації одні і ті ж продукти, що мають сертифікати відповідності, будуть забезпечувати однакові рівні ефективності і надійності – незалежно від того, де вони виробляються. Це також означає, що обсяг ресурсів, необхідних для розробки унікального продукту, буде зменшений, що забезпечить захист навколишнього середовища.

Як приклад можна привести стандарт, що знаходиться в стадії розроблення – ISO 17268 “Сполучні пристрої для заправки наземних транспортних засобів газоподібним воднем”. Забезпечення відповідності вимогам стандарту ISO 17268 всіх конекторів дозволить автомобілістам заправлятися на будь-який водневій автозаправної стації в Китаї, Європі, Японії, Кореї, США і так далі.

Стандарт ISO 23828:2013 “Автомобілі на паливних елементах. Вимірювання енергоспоживання. Транспортні засоби, заправлені стисненим воднем” також відноситься до дорожніх транспортних засобів на паливних елементах і дозволяє оцінювати рівень економії палива. Отримана в ході випробувань інформація про економію палива може бути корисна регулюючим органам при класифікації транспортних засобів, виробникам при демонстрації можливостей совій продукції, а також кінцевим споживачам при виборі найбільш економічних авто.

Ще один стандарт у цій сфері, який допоможе визначити силу тяги, яку очікують автомобілісти – ISO 20762:2018 “Дорожньо-транспортні засоби з електроприводом. Визначення потужності для приведення в рух гібридного електромобіля”. Він був розроблений для спрощення процесу оцінки максимальної потужності гібридного електричного транспортного засобу.

Крім того, в даний час розробляється стандарт ISO 23274-1 “Гібридно-електричні дорожні транспортні засоби. Вимірювання викидів вихлопних газів і витрати палива. Частина 1: Транспортні засоби без зовнішньої підзарядки”. Цей стандарт дозволить зацікавленим сторонам оцінювати рівень заряду при різних циклах, навантаженнях і температурах.

Scroll to top

Сторінка знаходиться на стадії модернізації. Телефони для перевірки чинності сертифікату вказані на титульному аркуші бланку сертифікату.