Стандарт ISO допоможе малим підприємствам при впровадженні систем екологічного менеджменту

Стандарт ISO допоможе малим підприємствам при впровадженні систем екологічного менеджменту

image_print

Сьогодні перед підприємствами стоїть важлива задача: вони повинні адаптувати свій бізнес відповідним чином для мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище. Тільки так вони зможуть вижити в конкурентній боротьбі і досягти процвітання. Системи екологічного менеджменту, засновані на стандарті 14001:2015 «Системи екологічного менеджменту. Вимоги та настанови щодо застосовування», допомагають організаціям ефективно управляти ризиками і використовувати всім існуючі можливості.

Впровадження такої системи забезпечує ряд переваг, включаючи підвищення ефективності використання природних ресурсів та енергії, більш суворе дотримання вимог законодавства та поліпшення відносин з клієнтами. Однак малі і середні підприємства часто стикаються з труднощами при впровадженні систем екологічного менеджменту через порівняно невелику чисельність персоналу і малий обсяг доступних ресурсів. Але це аж ніяк не означає, що скористатися цією можливістю можуть тільки великі компанії. Розділення даного процесу на окремі етапи – ось ключ до успіху.

З цією метою був переглянутий збірник керівних вказівок ISO 14005:2019 «Системи управління якістю. Керівні принципи для гнучкого підходу до поетапної реалізації», який здатний надати підтримку компаніям будь-якого типу і розміру впроваджувати системи екологічного менеджменту, отримуючи переваги на кожному етапі цього процесу. Стандарт надає рекомендації виконувати вимоги поетапно і гнучко, адаптуючи систему екологічного менеджменту до конкретних потреб підприємства.

Scroll to top

Сторінка знаходиться на стадії модернізації. Телефони для перевірки чинності сертифікату вказані на титульному аркуші бланку сертифікату.