Представники відділення “Центр з підтвердження відповідності продукції” прийняли участь в науково-практичній конференції “Технічне регулювання. Проблеми та шляхи вирішення”

24 жовтня у рамках проведення XXIІІ Міжнародної виставки індустрії безпеки “Безпека 2018” відбулася науково-практична конференція “Технічне регулювання. Проблеми та шляхи вирішення”. Форум проводиться з ініціативи Громадської спілки “Рада технічних комітетів стандартизації України”, секретаріат якої веде Український науково-дослідний інститут цивільного захисту, та за сприянням Комітету з питань промислової політики та підприємництва Верховної ради України, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.


Захід об’єднав навколо себе представників з центральних органів виконавчої влади, установ, підприємств та громадських організацій з метою забезпечення належної безпеки продукції та якості послуг шляхом залучення громадськості до здійснення моніторингу діяльності органів з оцінки відповідності.
Президію конференції очолили: Голова підкомітету з питань підприємництва та технічного регулювання, Комітету з питань промислової політики та підприємництва Верховної Ради України, народний депутат України Геннадій Кривошея; Генеральний директор Державного підприємства “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості” Ганна Лісіна; голова ГС “Рада ТК”, начальник УкрНДІЦЗ Віталій Кропивницький; заступник голови ГС “Рада ТК”, президент асоціації “Укрелектрокабель” Анатолій Пушкар.
Під час проведення заходу були розглянуті такі теми:
– “Скасування в Україні радянських стандартів – вимога євроінтеграційних змін та подальшого розвитку країни”;
– “Проблемні питання у сфері стандартизації”;
– “Про технічні регламенти та застосовні специфікації щодо будівельних виробів”;
– “Переклади європейських стандартів – засіб забезпечення якості, надійності та безпечності (на прикладі стандартів газової інфраструктури)”;
– “Основні положення проекту Закону України “Про надання будівельних виробів на ринку”;
– “Система оцінки відповідності європейським вимогам безпеки на прикладі Науково-випробувального центру “Пожежна безпека”;
– “Проблеми з оцінки відповідності ринку вогнегасників”;
– “Проблеми з оцінки відповідності та ринкового нагляду у сфері електричного обладнання”;
– “Проблеми з оцінки відповідності та ринкового нагляду у сфері будівельних виробів”;
– “Державний контроль якості продукції, реальні можливості”.
Завершуючи форум Віталій Станіславович підбив підсумки науково-практичної конференції та подякував всім присутнім за продуктивну роботу.
Матеріали конференції розміщено на сайті Громадської спілки “Рада технічних комітетів стандартизації України”.